LigaRo

par visu ap mani… tikai ne darbu…

Dobes labiekārtošana 26/09/2011

Filed under: Dārzs — LigaRo @ 19:10
Tags: , ,

Šis ir trešais gads, kad es cīnos ar puķu dobi – mēģinu to sakārtot tā, lai gūtu estētisku baudījumu visu sezonu no pavasara līdz rudenim.

Agrāk šos darbus ar prieku darīja mamma un es vispār nepievērsu  uzmanību dārza darbiem – likās, ka tie notiek paši no sevis. Nu jau piecus gadus pārliecinos, ka tā viss nav. Un pamazām pārņemu stafeti 🙂

Sākumā grūtākais bija tas, ka nesapratu, kas dobē ir sastādīts un kurā brīdī ko no tās gaidīt. Arī ravēt bija bail, jo vienmēr izkaplēju pa kādam sīpolam.

Pirmo gadu nolēmu vērot, kas tad tur aug. Nākamajā pavasarī, protams, to jau biju aizmirsusi 🙂 bet sapirku veselu kaudzi ar puķēm un sasēju visādos zīmējumos, BET tikai retā izauga – ne lillijas, ne citas krāsaians puķes neizdīga. Sadusmojos uz Depo – nolēmu, ka tur slikti puķu sīpoli. Togad biju spiesta samierināties arī ar pārējo ģimenes locekļu apsmaidīšanu, ka es tur nezāles vien audzējot…

Šajā pavasarī jutu, ka pamazām nekas nesanāks, un uzbruku dobei daudz agresīvāk – izdīgušajām puķēm (sniega rozēm, tulpēm un narcisēm) ļāvu noziedēt, bet pārējos sīpolus nežēlīgi raku un bakstīju citās vietās – īpaši ķeizarkroņus, zinot, cik gari tie aug… papildus sakņu dārza maliņā sasēju dažādas mazās puķītes (visvairāk samtenes, akmens dārza puķu maisījumu, krāsainas rudzupuķes utt.) kā eksperimentu – kas tur izaugs, lai neveiksmes gadījumā dobe nepaliek tukša.

Rezultātā šogad tukšo dobes viduci rotāja sakņu dārzā izaugušās samtenes – gan ap metru garas, gan mazās. Pārsteigumu sagādāja lilijas, kuras šogad  pamanīju jau ziedošas – pašas bija klusiņām izaugušas…

Un šajās brīvdienās veicu kārtējo revīziju – pavasarī prīmulas aiztikt bija žēl – tās smuki ziedēja, bet tagad pilnīgi visu dobes priekšu izraku, norobežoju dobes maliņu (lai puķes neveļas uz celiņa, kad saaug biezāk pašas) un tad stādīju visu atpakaļ jau savā vēlamajā vietā, daudzumā un secībā.

vienīgie palikušie darbi pavasarim – iestādīt vēl vienu šādu puķi, kurai nosaukumu vēl neesmu noskaidrojusi, tikai dzeltenā krāsā:


tēta māsa Sarmīte sola baltas un tumšas peonijas, kuras arī diez gan labi varu iedomāties dobes viducī plaukstam un zeļam.


 

Advertisements
 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s