LigaRo

par visu ap mani… tikai ne darbu…

dārza darbu sezona Dailēs 24/05/2011

Filed under: Dārzs — LigaRo @ 10:21
Tags: , , ,

šajā nedēļas nogalē biju Dailēs – lauku mājās Kurzemes pusē:

kaut kā izkrita gandrīz mēnesis un nesanāca turp aizbraukt… kā iesēju dārzā sakņaugus, tā pazudu… tādēļ nebiju īpaši pārsteigta, kad aizbraucot ieraudzīju aizaugušu dārzu ar mazām zālītēm no vienas vietas… tas liecināja tikai par vienu – zeme ir labi samēslota 😀 un bija laiks atklāt ravēšanas sezonu, mēģinot neizravēt sadīgušos stādus 😛

pateicoties tēva gādībai, kurš manam sējumam pārvilka pāri agro plēvi, šoreiz ievācu arī pirmo redīsu ražu (retinot saaugušo ;)) un labi, ka vispār ir kāda raža – citus gadus man izdevās izaudzēt tikai lakstus un sakni redīsi nemaz neveidoja. kā tētis skaidroja – redīsi ir jāsēj ļoti agri, jo tad, kad laiks paliek silts, saulains un diena gara – redīsi vairāk tiecas uz augšu (lakstos) nekā zemē iekšā… šogad izdevās iesēt agri, bet arī laiks ir maijam netipiski silts… redzēs, vai vēl augs saknes vai tagad tikai laksti… 😉

 

otrs lielākais darbs, ko paveicu – nopļāvu un sagrābu zāli. tā bija saaugusi gana bieza un gara – pļaut nemaz nebija tik viegli. kur varēja, tur nopļāvām ar pļaujmašīnu, pārējo – ar trimmeri (~50/50). tētim ir tāds paradums – līdz Jāņiem nepļaut margrietiņas un magones. ne tikai žoga otrā pusē ceļa malā (pagājušā vasarā ciems par to gribēja tētim uzlikt sodu, jo skaitījās nesakopta ceļa mala, kas ir katras mājas pienākums), bet arī sētā. tagad liekas jocīgi – vietām pļauts un vietām nē, bet margrietiņas jau tūlīt ziedēs & tad gan dārzā būs skaisti..

nezinu precīzi, cik gadus, bet noteikti jau vairāk kā 5 arvien biežāk braucu brīvdienās uz lauku mājām. un šajā reizē biju pārsteigta, kad sapratu – pirmo reizi trāpījos brīdī, kad zied pilnīgi visas ābeles dārzā… nostājoties zem kādas no tām, dzirdama skaļa bišu dūkšana – tās tur ir gandrīz katrā ziedā & cītīgi vāc medutiņu.

šajā reizē apkārt ziedēja viss – ne tikai ābeles, arī pienenes, neaizmirstulītes un tādas mazas baltas puķītes zālē (nezinu nosaukumu), dobēs arī ziedēja vēl sniega roze, tulpes, prīmulas, narcises u.c. man nezināmas puķes 😛 un tā smarža gaisā – pēc zāles, ziediem (arī ceriņiem), svaiga lauku gaisa… tas pilsētniekam ir neaprakstāms baudījums.

vakarā mēs, protams, iegājām arī pirtiņā (ar visu mērcēšanos baļļā – akas aukstuma ūdenī 😉 ) un tad jau visiem spēki bija galā – miegs smagi spieda plakstiņus ciet.

otrajā dienā darbu nebija mazāk – izravēju zemeņu dārzu, sastādīju pupas (papildus), gurķus un kabačus, sagrābu zāli un nedaudz pārveidoju lielo piemājas dobi (nodota manā gādībā & nu jau otro gadu meklēju labāko veidu, kā to sakārtot/ aizpildīt utt.)

darbu Dailēs vēl bija daudz, bet laiks nežēlīgi gāja uz priekšu un bija jābrauc mājās. divas dienas (reāli tikai 1 pilna diena, ja atrēķina taisīšanos un ceļā pavadīto laiku) priekš mājas uzturēšanas kārtībā ir ļoti maz – var paspēt izdarīt tikai akūtos darbus (kas atkārtojas katru nedēļu – zāles pļaušana, ravēšana, ēst gatavošana utt.), bet kaut ko vairāk – gribas un nesanāk… tādēļ ceru atrast piemērotu nedēļu, lai Dailēs padzīvotu vismaz nedēlu.. cerams, man tas izdosies bez lieliem upuriem 😉

Advertisements
 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s